בלוג - מאמרים אחרונים

בתוך הבונקר של היטלר

"בתוך הבונקר של היטלר" מוליך אותנו בפעם הראשונה אל תוך מערכת הבטון התת-קרקעי בלב ברלין הנאצית, מבוך ענקי של בונקרים, ובהם "הבונקר של הפיהרר", שבמשך 14 יום התחוללה בו אחת הדרמות הגדולות בהיסטוריה המודרנית: התמוטטותם של היטלר ואנשיו ביחד עם קריסתו הסופית של הרייך השלישי.
"בתוך הבונקר של היטלר" מתאר בסגנון סיפורי מכשף  את שעותיהם האחרונות של שוכני הבונקר: הפרנויה המתעצמת של היטלר המותש ואחוז הטירוף, היטלטלותו בין תקוות הזוּיות לייאוש, הפקודות ששיגר לכוחות שנמחצו זה מכבר לצאת להתקפות שהיו פרי דמיונו בלבד, וקריסת ההנהגה הנאצית תוך כדי שרשרת מעשים נואשים של בגידה, הטחת האשמות והתאבדות בקרב חבריה.
כל זה כאשר לחימה עקובה מדם ניטשת בין עיי החורבות של ברלין.
מתוך שימוש בעדויות של עדי ראייה ובהסתמך על ממצאי מחקר קפדני רב-שנים, ההיסטוריון יואכים פֶסט מחלץ מהימים האחרונים תובנות מאלפות על טבעם של היטלר ושאר אישי הצמרת הנאצית, על תחושתם המוטעית בדבר ייעודם ההיסטורי-עולמי, על תשוקתם החולנית להרס ועל התעקשותם להפוך את נפילת גרמניה לחזיון ראווה רצחני.

יואכים פסט הוא אחד מחשובי ההיסטוריונים הגרמניים של חקר הנאציזם. מחקרו הביוגרפי המקיף, "היטלר: דיוקנו של לא-איש" ("כתר", 1986), הקנה לו שם עולמי ומשמש חיבור יסוד בחקר היטלר והרייך השלישי.

הספר שימש כאחד ממקורות המידע העיקריים לעשיית הסרט הגרמני "הנפילה" ב-2005.

באחרית הדבר מתאר ומסביר מתרגם הספר חנן אלשטיין את העמימות והמסתורין המאפיינים את קורות הבונקר של היטלר מתום המלחמה ועד היום.

לקריאה נוספת על יואכים פסט.

לקריאת קטע מן הספר.

.
נכתב על הספר:
מאמר על הספר מאת דן לחמן, אתר e-mago, אפריל 2006.

 

בתוך הבונקר של היטלר
מחבר: יואכים פסט
סוג: עיון
מתרגם: חנן אלשטיין
מספר עמודים: 236
סוג כריכה: רכה
שם הספר בלועזית: Inside Hitler's Bunker : The Last Days of the Third Reich
שם המחבר בלועזית: Joachim Fest
מועד הוצאה לאור: פברואר 2006
מחיר קטלוגי: 79 ₪
דאנאקוד: 674-16

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן