על אחוזת בית

הוצאת ספרי אחוזת בית, שייסדה שרי גוטמן בראשית 2004, נוסדה מלכתחילה – ומתוך בחירה אידיאולוגית ותרבותית מנומקת – כהוצאת ספרים כללית הנוטלת חלק פעיל בכל מרחבי המערכת התרבותית.

ספרי אחוזת בית מוציאה לאור ספרים בסוגות רבות ומגוונות, ובלבד שיהיו הטובים מסוגם: ספרות מקור באיכות גבוהה (ובכללה ספרי ביכורים), ספרות מתורגמת איכותית ממבחר רחב של שפות, ספרי עיון, ספרות קלאסית, ספרות עכשווית וניסיונית, שירה (ובכללה כתב עת לשירה), ספרי ילדים וספרים אלבומיים. לצד ההכרח לבחור בספרים שיש בהם ערך ספרותי או מו"לי מובהק, מטרות ההוצאה הן להפיץ לקהל רחב ככל האפשר את ספריה, לתת יחס אישי ופרטני לכל אחד ואחד מהם, ולעשות כל מה שניתן כדי להנכיח אותם באופן בולט במרחב הספרותי והמסחרי של שוק הספרים בארץ.

ברשימת ספרי המקור שראו אור בספרי אחוזת בית: "ימיו ולילותיו של הדודה אווה" (אמנון דנקנר), "השקרים האחרונים של הגוף" ו"לב מתעורר" (גיל הראבן), "צדיק נעזב" (מאיה ערד), "אופרות בחמסין" (איתן גלס), "הלב הקבור" (שמעון אדף) "זבובים" (אהרן מגד), "התמונה מסתכלת עלי" (אביעד גבעון), "אורנה ואלה – ספר המתכונים" (עינב ברמן, אלה שיין, אורנה אגמון) ועוד. כמו כן, מוציאה ספרי אחוזת בית את סדרת "מקור" לספרי ביכורים בעריכת דנה אולמרט, ואת כתב העת הספרותי "הו!" בעריכת המשורר והמתרגם דורי מנור.

ברשימת ספרי התרגום שראו אור בספרי אחוזת בית: "תעלוליה של ילדה רעה" (מריו ורגס יוסה, חתן פרס נובל לספרות), "נער החידות ממומביי" (ויקאס סווארופ), "פרספוליס" (מרג'ן סטראפי), "חלון פנורמי" (ריצ'רד ייטס), "ניקולס ניקלבי" (צ'רלס דיקנס), "שלום לך, עצבות" (פרנסואז סאגאן), "הירושימה" (ג'ון הרשי), "האישה בלבן" (וילקי קולינס), "מסעותי עם צ'רלי" (ג'ון סטיינבק, חתן פרס נובל לספרות), "אף אחד לא שייך לכאן יותר ממך" (מירנדה ג'ולי), "עולם ללא עוני" (מוחמד יונוס, חתן פרס נובל לשלום) ועוד.

ספרי אחוזת בית משתמשת בשירותיהם המקצועיים של בכירי המתרגמים, העורכים, המגיהים, המעצבים, המפיקים, המשווקים והספקים. תהליך העבודה על כל ספר הוא מוקפד, מקצועי וניתן לכל סופר ולכל ספר מתוך תחושת מחויבות מו"לית ותרבותית חסרת פשרות. כמו כן, ההוצאה משקיעה משאבים רבים ביחסי ציבור, בשיווק ובקידום מכירות, כדי להבטיח שכותריה יזכו לתהודה התקשורתית לה הם ראויים, הן בביקורת הספרותית והן בקרב ציבור הקוראים בארץ.

שרי גוטמן, המו"לית והעורכת הראשית של ספרי אחוזת בית, שימשה בין השאר העורכת הראשית של "כנרת זמורה-ביתן", בתקופה המיזוג בין שתי ההוצאות. בסוף 2003 פרשה שרי גוטמן מתפקידה כדי לייסד בית הוצאה לאור שיביע את אהבתה לספרות ולספרים ואת הכבוד שהיא רוחשת למערכת הספרותית על כל גווניה: החל מניסיונות פואטיים המבקשים לפרוץ מן השוליים למרכז, וכלה בספרות בשלה שיש לה משקל תרבותי מכל סוג שהוא.

ספרי אחוזת בית מבקשת לשמר את המסורת המו"לית בשפה העברית לדורותיה ולקחת בה חלק פעיל, מתוך תחושה של הערכה כלפי הקודמים לה וכלפי כל החברות והגופים העוסקים במו"לות, בספרים ובספרות העכשווית.

בשנת 2010 חתמה ספרי אחוזת בית על הסכם שיתוף פעולה עם משכל (הוצאות "ידיעות ספרים"), שמטרתו לתת לספרי אחוזת בית את הזכות להשתמש בפלטפורמה השיווקית, הכלכלית והפרסומית החזקה והמבוססת של הוצאת "ידיעות ספרים", ובה בעת לשמור על עצמאות מערכתית מוחלטת.

ספרי אחוזת בית
הארבעה 24 תל-אביב, מיקוד 6479923
טלפון: 03-6869979
פקס: 03-6850962
יחסי ציבור (מיכל פייקין): michal@paikinpr.co.il

דילוג לתוכן