בלוג - מאמרים אחרונים

אני, נלסון מנדלה – שיחות עם עצמי

"אני, נלסון מנדלה – שיחות עם עצמי" הוא ספרו האחרון של אחד האנשים החשובים והמרתקים ביותר במאה העשרים ובתולדות האנושות בכלל. נלסון מנדלה, חתן פרס נובל לשלום לשנת 1993, הוא איש שעשה לכאורה את הבלתי אפשרי. הוא נאסר על ידי שלטון הלבנים בדרום אפריקה וישב בבית הסוהר 27 שנה – ובמקום לצאת משם אדם שבור, מלא זעם ונקמני, הוא הדהים את העולם בהחלטה מנהיגותית יוצאת דופן: להעביר את השלטון בדרום אפריקה מידי הלבנים לידי השחורים, תוך ויתור מודע ואמיץ על נקמה, ובכך להעניק לתושבי מולדתו, דרום אפריקה, תקווה לשינוי. בדרכו הבלתי מתפשרת הוא סימן סוג חדש של פוליטיקאי, כזה שמעז ליישם חשיבה פוליטית מקורית. מתחילת דרכו ועד היום, מנדלה משמש עבור רבים סמל ומופת למנהיג יוצא דופן שמוכיח כי הידברות עדיפה על כוח.
הטקסטים השונים בספר, גם האישיים וגם ההגותיים, מתעדים בגוף ראשון את חייו של מנדלה בצעירותו, בחזית המאבק באפרטהייד, בכלא, בתקופת נשיאותו ובסתיו חייו. הם לוכדים רגעים אינטימיים ואירועים טרגיים מחיי מנדלה (כמו מות אמו ובנו הצעיר), וחושפים מפגשים מרתקים שהיו לו עם שועי עולם ושותפים למאבק באפרטהייד. מתוך מאות הקטעים שבספר נבנה דיוקן מסעיר של אדם צעיר, של איש משפחה, של חבר ושל חולם, אשר ויתר על יצר הנקמה והניח מאחוריו את השנאה לטובת פיוס ושלום.
"אני, נלסון מנדלה", בתרגומו של קובי מידן, הוא ספר שראוי להיות בכל בית, כדי שיזכיר שוב ושוב עד כמה נדרש מנדלה – וכל מנהיג – להקריב על מנת להביא טוֹב לעולם. הספר זכה להתעניינות עולמית אדירה עוד בטרם צאתו, ונרכש על ידי הוצאות יוקרתיות רבות בכל רחבי העולם. ברק אובמה, נשיא ארצות הברית, אחד ממעריציו הגדולים של מנדלה, כתב את פתח הדבר, ובו הוא מביע את התפעלותו מכתביו, מרעיונותיו ומאישיותו.

 

לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים"

לקריאה נוספת על המחבר

לקריאת קטע מן הספר

.

נכתב על הספר:

"ישראל היום" מודיע על צאת הספר, 3.7.13 

אתר Ynet מפרסם ציטוטים רבים מתוך הספר, 15.7.13 

 יובל אלבשן ממליץ על הספר, ביקורת במוסף "ספרים – הארץ", חלק ראשון, 30.7.13

 המשך ביקורת במוסף "ספרים – הארץ", יובל אלבשן, 30.7.13

ציטוט מתוך פתח הדבר של ברק אובמה לספר "אני נלסון מנדלה", בפרויקט מיוחד של "ידיעות אחרונות" לרגל פטירתו של מנדלה, 6.12.13

 "נר לכל מנהיג דגול": ביקורת של עמוס לויתן על "אני נלסון מנדלה", "עיתון 77", 24.2.14

.

.

 

אני, נלסון מנדלה – שיחות עם עצמי
מחבר: נלסון מנדלה
סוג:  עיון– תרגום
מתרגם: קובי מידן
מספר עמודים: 395
סוג כריכה: רכה
שם הספר בלועזית: Conversations with Myself
שם המחבר בלועזית: Nelson Mandela
מועד הוצאה לאור: יולי 2013

1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן