ניקולאס ניקלבי

"ניקולאס ניקלבי" הוא ספר כמו שספר היה פעם – ואולי כמו שספר צריך להיות – עולם שלם וקסום, ששואב אליו את הקורא ומצליח בו-בזמן לרגש אותו, להצחיק אותו, לשבור את לבו, ותמיד לעורר בו את הרצון להפוך את הדף ולקרוא עוד, כך ששבע מאות ומשהו עמודיו נקראים היום בחטף ובשקיקה ממש כאילו נכתבו עכשיו.
"ניקולאס ניקלבי" נושא את שם גיבורו יפה התואר, טוב הלב וההרפתקן בעל-כורחו, שמתייתם מאביו ונותר חסר כול, ולצדו אחותו היפה קייט ואמם התמימה והפטפטנית. ניקולאס נאלץ, לראשונה בחייו, למצוא לעצמו פרנסה, ולצורך כך נזקק, למרבה הצער, לעזרתו של דודו ראלף חסר הלב וחורש המזימות.
וכך, ניקולאס ואחותו קייט יוצאים לדרכם הסוערת ובה הם נתקלים בשורה ארוכה של דמויות צבעוניות ובלתי נשכחות, שכולן יחדיו רוקחות עלילה גדושה, מרתקת ופתלתלה, הכוללת התאהבויות מופרכות, תככים ומזימות, מעשי גבורה, אהבות טהורות וטהורות פחות, שיחות שנונות ובשורות מפתיעות.

על תרגום הספר:
"…כשניגשים לווירטואוז לשוני כמו דיקנס, קל להיתקף יראה ותחושת 'הו! קלאסיקה!', אבל אז מפספסים את הנקודה: דיקנס לא כתב קלאסיקה, הוא כתב בידור." (עירית לינור, מתוך המבוא)
היה צורך באהבתה הגדולה של עירית לינור לצ´רלס דיקנס כדי ש"ניקולאס ניקלבי", אחת מיצירות המופת האהובות שלו, יראה אור לאחר למעלה משישים שנה של היעדרות ממדפי הספרים בארץ.

ואכן, המפגש בין הקלאסיקון השנון ואוהב-העלילות בן המאה בתשע-עשרה לסופרת ישראלית בת-זמננו, עשוה את התרגום הזה לאירוע ספרותי יחיד במינו, רענן ומענג.ההנאה שלה ממלאכת התרגום נושבת מכל עמוד ועמוד, ומקרבת את הקוראים לכישרונו העצום של דיקנס ולהנאה הגדולה שהייתה גם מנת חלקו בשעת הכתיבה.

לא לחינם היה דיקנס סופר רבי-המכר הראשון בעולם, כוכב של ממש בתקופתו וסופר שספריו עדיין נמכרים בכל רחבי העולם, מקיימים מועדוני מעריצים ואפילו כתב-עת. ייתכן שהוא הסופר המת החי ביותר בעולם הספרותי, ועדיין יכול ללמד סופרים בני-זמננו שיעור או שניים בטוויית עלילות וביכולת לברוא גיבורים גדולים מהחיים ומצחיקים עד דמעות.

.

לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית"

לקריאה נוספת על צ'רלס דיקנס

לקריאת קטע מן הספר

.

ניקולאס ניקלבי
מחבר: צ'רלס דיקנס
סוג:  פרוזה – תרגום
מתרגמת: עירית לינור
מספר עמודים: 750
סוג כריכה: רכה
שם הספר בלועזית: Nicholas Nicklby
שם המחבר בלועזית: Charles Dickens
מועד הוצאה לאור: מאי 2005
מחיר קטלוגי:  84 ₪
דאנאקוד: 674-6

0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן