בלוג - מאמרים אחרונים

השליחות האחרונה

ביום רביעי, 26 בנובמבר 2008, זמן קצר לפני השעה עשר בערב, נשמעו קולות נפץ מחוץ לבית חב"ד במומביי. סנדרה סמואל, הסוכנת ההודית של הבית בן שש הקומות, חשבה שמדובר בנפצים שהשליכו ילדים מקומיים, וניגשה לגעור בהם. כשפתחה את הדלת ראתה מולה גבר צעיר שעל גופו אפוד עמוס ברימונים ובמחסניות, ונשק מכוון בידו. מאותו רגע החל סיוט שנמשך יותר משתי יממות, שבמהלכן נהרגו גבי ורבקי הולצברג, זוג השליחים שהקים וניהל את הבית, וארבעה מאורחיהם. תמונות הימלטותה של סנדרה מהבניין, כשתים-עשרה שעות לאחר תחילת ההתקפה, כשבחיקה מוישי, בנם הקטן של השליחים, הפכו לסמלה של הטרגדיה. מה קרה שם בדיוק? איך מוישי גדֵל היום? ומה יעלה בגורלו?
.
"השליחות האחרונה" מגולל את סיפורם האישי של גבי ורבקי הולצברג הי"ד, וסוקר תחנות בחייהם שמאפיינות שליחי חב"ד רבים כמותם: החל בילדותם ונעוריהם, דרך התחייבותם לשמש שליחים לכל חייהם והחלטתם להינשא, וכלה בקורות שהותם בת חמש השנים בהודו, תקופה שבה נדדו בין בתים, חוו אסונות קשים מנשוא, עזרו לאנשים רבים והגשימו את חלומם – להקים בית חב"ד שיהיה "הכתובת לכל עניין יהודי", כמצוות הרבי מליובאוויטש.
.
אך זהו גם סיפורה של תורה חסידית מופלאה שבאה לעולם לפני יותר מ-250 שנה, והולידה, תחת הנהגתו של האדמו"ר השביעי, את החסידות הגדולה ביותר בעולם. דרך הסיפור אפשר ללמוד על  אופן השפעתם של מנהיגי חב"ד על שליחים צעירים דוגמת גבי ורבקי, ועל ההתמודדות עם האתגר האמוני הגדול שמטלטל את התנועה כבר למעלה מעשור.
הספר נכתב על בסיס תחקיר רחב היקף, שכלל ראיונות ושיחות עם בני משפחה, ידידים, אורחים בבית חב"ד ומומחים שונים. זהו פסיפס של עדויות המאפשר לא רק להכיר את עולמה המוצנע של המשפחה החב"דית, אלא גם להתרשם מהכוח האדיר שמניע צעירים רבים בחב"ד לצאת לשליחות במקומות הנידחים ביותר, מתוך דבקות מלאה בשליחות שהטיל עליהם רבי, הוא "מלך המשיח" בפיהם.

ליאור אלפרוביץ', מחבר הספר, הוא היסטוריון ועיתונאי. "השליחות האחרונה" הוא ספרו הראשון.

לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים"

לקריאת קטע מן הספר

לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית"

לקריאה נוספת על המחבר

.
נכתב על הספר:
ביקורת מהללת על "השליחות האחרונה" מאת דוד זולדן, מוסף 'ספרים' של 'הארץ', מרץ 2012.
ראיון  עם ליאור אלפרוביץ' מאת אליעזר גרינצווייג באתר 'חב"ד און ליין", פברואר 2012.
המלצה על הספר מאת אלי חזן באתר 'ליכודניק', ינואר 2012.
ידידיה מאיר משבח את הספר, 'בשבע', ינואר 2012.
המלצה על הספר מאת אלי שרף באתר 'בחדרי חרדים', ינואר 2012.
ראיון עם ליאור אלפרוביץ' מאת שמעון כהן, ערוץ 7, ינואר 2012.
.
השליחות האחרונה

מחבר: ליאור אלפרוביץ
עורך: סמי דואניאס
סוג: עיון
מספר עמודים: 352
סוג כריכה: רכה
מועד הוצאה לאור: ינואר 2012
מחיר קטלוגי: 118 ש"ח
1 תגובה

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן