כשלאה, מורה לספרות ואם לשתי ילדות המתגוררת בירושלים, מגלה להפתעתה שהיא בהריון, היא בוחרת לא לשתף איש במצבה ובהתלבטות אם יש לה רצון וכוח לגדל ילד נוסף. נועה, בתה הבכורה בת השתיים-עשרה, נתונה אף היא בעיצומה של דרמה גדולה: עליה למנוע בכל כוחה את בואם של בני הדודים מפריז, איזי וג'קי, לביקור בארץ. העלילה נעה בין סיפורה של האם לסיפורה של הבת, המושפעים זה מזה אך לא מצטלבים במפורש עד לתמונת הסיום הדרמטית החותמת את הספר.

"אמילם" עוקב אחר התרחשויות בחיי משפחה אחת לאורך שבוע עמוס ורצוף באירועים, שבו מתמודדות האם והבת עם מצבה הבריאותי הרעוע של הסבתא אלזה. בתוך כך נחשף סיפור יחסיה של האם, לאה, עם בן-זוגה, יואל, בנקאי שפוטר מעבודתו ומנסה למצוא את דרכו כעצמאי, ומתעוררים אצל האם והבת סודות וזיכרונות עבר כואבים הקשורים לאובדן.

"אמילם" הוא ספר נועז במהלכיו וייחודי בנימתו. כתיבתה של ארזי-חטאב מצליחה להפוך מפגש ספרותי עם משפחה ירושלמית "נורמלית" מהמעמד הבינוני, לאינטימי, מסקרן ומפתיע.

הילה ארזי-חטאב, ילידת 1979, היא בוגרת תוכנית "רביבים" ללימודי ספרות עברית ומקרא באוניברסיטה העברית, ובוגרת מסלול תסריטאות בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה "סם שפיגל". כיום היא מרצה בתחום בניית "שיעורים למחשבה" מטעם המרכז למצוינות בחינוך; מפתחת חומרי למידה עבור מנהלי בתי ספר במסגרת מכון אבני ראשה; מורה לספרות, קולנוע ותנ"ך בתיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ובבית הספר "מרחבים" לילדים מחוננים; ומנחה סדנאות ומפגשי למידה יוצרת. "אמילם" הוא רומן ראשון פרי עטה.

לקריאת קטע מתוך הספר

.
נכתב על הספר:
הספר בכתבה על דרמות משפחתיות בטלוויזיה ובספרות, 'מקור ראשון', מאי 2012. 
הספר ברשימת ספרים מבטיחים לשנת 2012, 'פנאי פלוס', מאי 2012.

ראיון עם הילה ארזי-חטאב מאת יעל פרוינד אברהם, 'מקור ראשון', מאי 2012.

המלצה על הספר מאת ענת בר-לב אפרתי, 'לאישה', פברואר 2012 .
ביקורת על הספר מאת יונית פרידלר, אתר 'כיפה', פברואר 2012.
ראיון עם הילה ארזי-חטאב על אודות רומן הביכורים שלה מאת שרי שביט, Ynet, פברואר 2012.

.
אמילם

מחברת: הילה ארזי-חטאב
עורכת: דנה אולמרט
סוג: פרוזה – מקור
מספר עמודים: 221
סוג כריכה: רכה
מועד הוצאה לאור: ינואר 2012
מחיר קטלוגי84 ש"ח

2 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן