בלוג - מאמרים אחרונים

ימיו ולילותיו של הדודה אווה

בבית קטן, בירושלים של שנות החמישים, גר ילד יתום מאֵם עם אביו ועם משפחה נוספת. אל בני הבית הזה, שכל אחד מהם נושא עמו שק של כאב, מצטרפת בלילה גשום אחד גברת שפניה חבולים ומבטה מבועת, ובלבה פקעת של סודות.
עוד באותו לילה מתברר שמתחת לאיפור ולשמלה מסתתר גבר במנוסה. "הדודה אווה", כך קורא לו הילד היתום, ונפשו נקשרת אל הזר המוזר הזה, שמסתגר רוב הימים בחדרו, מתפרנס מכתיבת רומנים רומנטיים ושותה בצמא את דיווחיו של הילד על סרטי האהבה שהוא רואה בקולנוע.
על העבר – הדודה אווה אינו מדבר לעולם.
היחסים העדינים הנרקמים בין הילד לבין הדודה אווה, הכמהים כל כך לנפש קרובה, אינם מחזיקים מעמד זמן רב. בני הבית חושדים במניעיו של הדודה אווה, וכשירושלים כולה נזעקת לאור מעשים מחרידים שאירעו בה, הטבעת הולכת ומתהדקת לא רק סביב הדודה אווה, אלא גם סביב עולמו של הילד, שנדרש להתמודד עם שאלות הרות גורל על טיבן של נאמנות, קרבה ואהבה.

אמנון דנקנר מצייר ביד בוטחת וסוערת את ירושלים של פעם, על כל יופייה ונוקשותה, ובורא גיבורים נדירים במורכבותם. דנקנר מפליא בכתיבה שכולה שצף-קצף סוער, ויחד עם זאת – מלאת עדינוּת, הומור ורגישוּת, ובעיקר יראת כבוד, חמלה ואהבה לנבכי הנפש האנושית.

הספרז זכה לשבחים רבים והיה מועמד לפרס ספיר 2008.

.

לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית"

לקריאה נוספת על אמנון דנקנר

לקריאת קטע מן הספר

.

נכתב על הספר:
ביקורת מאת אריק גלסנר, הבלוג "מבקר חופשי", אוקטובר 2008.
ביקורת מאת יותם שווימר, NRG, ספטמבר 2008.
ביקורת מאת דן לחמן, אתר e-mago, ספטמבר 2008.

.


ימיו לילותיו של הדודה אווה

מחבר: אמנון דנקנר
סוג: פרוזה – מקור
מספר עמודים: 560
סוג כריכה: רכה
מועד הוצאה לאור: ספטמבר 2008
מחיר קטלוגי: 98 ₪
דאנאקוד: 44 -674

0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] דנקנר פירסם עד כה 13 ספרים. ספרו הקודם, "ימיו ולילותיו של הדודה אווה", ראה אף הוא אור בהוצאת "אחוזת בית", והיה לרב-מכר […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן