בלוג - מאמרים אחרונים

סיום הסכסוך

בספר "סיום הסכסוך"  מנסה אבינדב בגין לבחון בעין מפוכחת וברוח משוחררת את שורשי הסכסוך באזורנו. בואו נשכח את כל מה שלימדו אותנו, הוא מבקש, בואו נניח בצד את כל התפיסות הישנות שהובילו אותנו שוב ושוב למבוי סתום, בואו נבדוק עד כמה פוגעת הפוליטיקה בחיינו.
כמו כל מסגרת מארגנת אחרת שיצרו בני האדם  – דת, לאום, אידיאולוגיה וכו´, גם פוליטיקה היא אשליה מסוכנת שמקבעת את המחשבה למסלול שסופו המר ידוע מראש. כל חשיבה פוליטית גוררת אותנו בהכרח, כפי שההיסטוריה הוכיחה פעם אחר פעם, לסכסוכים, למלחמות, להרס ולמוות.
ב – 57 פרקים אישיים הכתובים בשפה צלולה ויפהפייה בחמלה אנושית גדולה, נוגע בגין בשורשי האלימות ובתוצאותיה, מפרק קלישאות  – חוקים, טקסים, ביטויים נבובים ועוד, ומציע דרך הומאנית לבחינה עצמית ולאומית.
הפתרון שהוא מציג בספרו אינו פשוט ליישום, משום שהוא דורש מאיתנו להשיל קיבעונות מחשבתיים, לוותר על הציניות, ולהתמודד עם ההכרח לוותר על גבולות.
דווקא בית גידולו של בגין, והדרך הפוליטית במובהק שבחרו אבותיו – הם אלה שדורשים מאיתנו האזנה קשובה לדבריו. אדם שנולד בבית לאומני לוחם ואידיאולוגי, שבסופו של דבר מגיע למסקנות רדיקאליות כל כך – הוא אדם שעשה דרך מהותית. אדם שגדל בין אנשים חכמים ומנומקים, ובכל זאת הגיע לייאוש גדול כל כך מהפוליטיקה – הוא אדם שצריך להקשיב לו, לקרוא את דבריו, ולו פעם אחת.

הספר מוגש לקורא העברי במהדורה דו-לשונית, וצפוי לצאת בגרסה ערבית-עברית.

אבינדב בגין נולד וגדל בירושלים, הוא למד בבצלאל, ועובד בשבע השנים האחרונות עם קשישים במרכז-יום ליד בית שמש.

"סיום הסכסוך" הוא ספרו הראשון.

לקריאה נוספת על אבינדב בגין.

.
נכתב על הספר:
טור דיעה על הסכסוך מאת המחבר, Ynet, יוני 2010.
ראיון עם רות דיין ובו המלצה על הספר, 'הארץ', פברואר 2010.
ראיון מצולם עם המחבר בתוכנית 'לונדון וקירשנבאום', 'נענע 10', פברואר 2010.

סיום הסכסוך
סוג: פילוסופיה והגות
שם המחבר: אבינדב בגין
מספר עמודים: 154
סוג הכריכה: קשה
מועד הוצאה לאור: פברואר 2010
מחיר קטלוגי: 74 ש"ח
דאנאקוד: 674-60

0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן