מסע חיפושים

רגע לפני שהוא חוגג את יום הולדתו החמישים, גיל מטריד לכל הדעות, החליט במאי הקולנוע איל חלפון לעשות מעשה: לצאת למסע רגלי לאורך שביל ישראל, מדן ועד אילת, ולהזמין את החברים ואת הקרובים שלו להצטרף אליו. כאלה שהוא איתם בקשר, ואחרים שלא פגש שנים.
והם באו. האמרגן הבריטי והיזם האוסטרלי, החברים מהפלוגה והחברות מהלימודים, הזוג שנפרד וחוזר והזוג שכובש הרים בשוויץ, הווטרינר מאילת, אל"מ ק', החבר שנהיה הִילר, החבר שגילה את אוֹשוֹ, החברה שאוהבת קציצות והבן דוד עם הפוֹרש הצהובה, ועוד ועוד.
הם באו לצעוד איתו ביחד, כל אחד בקטע שביל אחר, ובדרך גם לסגור חשבונות (כמו מי לקח למי את החברה), לאוורר הבטחות ישנות (כמו זו שהבטיחה משהו עד החתונה), להעלות זיכרונות (מהמילואים, מהלימודים, מגן הילדים), ולדבר על החיים, ועל הגיל, ועל הילדים, ועל גברים ועל נשים.
איל חלפון הולך ומתבונן – החוצה וגם פנימה. הוא לוקח אותנו למסע החיפושים האישי שלו, של גבר באמצע החיים, שעובר דרך אהבות וגעגועים, דרך כאבים ונקודות חיכוך בחייו שלו. אבל המסע הזה הוא גם המסע של כולנו, בין שמחות, געגועים ומוקדי עימות, שמזמן הנתיב הזה, הישראלי כל כך.

את הספר מלווים ציוריו של שלמה רותם, אמן ואיש טבע וארץ, שצעד בשביל ישראל באותה שנה שבה צעד בו איל חלפון, מבלי שהשניים ידעו על כך. שלמה רותם הלך לעולמו ב-2008, וציוריו מופיעים בספר באדיבות משפחתו.

.

לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית"

לקריאת קטע מן הספר

.

נכתב על הספר:
ביקורת על הספר מאת יפעת, בלוג 'ספרים ללא ירקות', יולי 2009.
המלצה על הספר, אתר 'חבל על הפנאי', אוגוסט 2008.
ביקורת על הספר מאת יוסי קליין, מוסף 'ספרים' של עיתון 'הארץ', יוני 2008.
ראיון עם המחבר מאת אביבה לורי, 'הארץ', מאי 2008.
ביקורת על הספר מאת יהודה נוריאל, מוסף הספרים '7 לילות'.

.
מסע חיפושים
מחבר: איל חלפון
מאייר: שלמה רותם
סוג: ספורת – מקור
מספר עמודים: 222
סוג כריכה: רכה
מועד הוצאה לאור: מאי 2008
מחיר קטלוגי: 88 ₪
דאנאקוד: 36 -674

0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן