שלושה מהם

"שלושה מהם" מאגד שלושה רומנים מהחשובים ביותר של אהרן מגד שפורסמו בעבר, ועברו התקנה לכתיב עברי עכשווי ותיקונים מזעריים בידיו של המחבר: החי על המת (1965), מחברות אביתר (1973) ועל עצים ואבנים (1974).
בקובץ "שלושה מהם" מגד מתגלה מחדש: לשונו העדכנית, סגנונו הספרותי המזהיר, תובנותיו העמוקות על החברה, קריאתו החריפה את המצב הישראלי, הבנתו את האדם כאינדיבידואל על רקע חברה קולקטיבית.
הדובר ב"על עצים ואבנים", היושב בארצות הברית, כותב על חזותה מוליכת השולל של מציאות החיים הישראלית – על בעבוע הזיוף והשקר הנחבאים מתחת לחזיתה התמימה. זהו אחד הספרים המטלטלים ביותר שצמחו בישראל, אשר שיקף את התמורה בהלך הרוח הציבורי ואת התפכחותה של החברה הישראלית בסמוך לאחר מלחמת יום הכיפורים.
"החי על המת", אחד הספרים החשובים בתולדות הספרות העברית, מסופר מפיו של סופר צעיר ומבטיח, שמוּנה לכתוב ביוגרפיה על מנהיג ציוני חלוצי דגול, אך במקום זאת כותב סיפור מתמשך של כישלון וחידלון: כישלונו-שלו בכתיבה ובחייו, ריקנותה של הבועה הספרותית היוצרת, וכישלונו הפרטי של הגיבור הציוני.
"מחברות אביתר" מציג יומן שהשאיר אחריו אביתר, מגיה בהוצאת ספרים, ובדפיו תיעוד מערכת יחסים בינו לסופר עברי גדול, יוסף ריכטר (גם הוא פרי דמיונו של מגד, כמובן). במבטו האירוני של מגד, הידע של אביתר אינו מהווה כוח, אלא מקור חולשה, ואביתר משתעבד לצורכי הסופר הדגול. מגד מעלה על נס את הידע, אך אינו מעניק גאולה ליודעים.

הקובץ מלוּוה בהקדמה מאת אמיר גוטפרוינד בה הוא כותב על חשיבותו של מגד ועל הרלוונטיות של יצירתו, מסביר מדוע הוא אוהב את ספריו, וגם עומד על זיקת כתיבתו שלו אל יצירתו של מגד.

את ספריו של אהרן מגד, חתן פרס ישראל לספרות לשנת 2003, קשה למצוא בחנויות הספרים. "אחוזת בית" מבקשת להחיות ספרים אלה למען הקוראים הצעירים.

.

לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית"

לקריאה נוספת על אהרון מגד

לקריאת קטע מתוך הרומן "על עצים ואבנים"

.
נכתב על הספר:
המלצה על הרומן 'על עצים ואבנים' מאת דויד בר יוסף, האתר המקומי של זכרון יעקב, דצמבר 2006.
המלצה על הרומן 'החי על המת' מתוך הקובץ מאת אמציה שיינפלד, NRG, ספטמבר 2006.
פתיחת הרומן 'על עצים ואבנים' מתוך הקובץ, 'נענע 10', ספטמבר 2006.
ראיון עם אהרון מגד מאת מרב יוידולביץ', Ynet, אוגוסט 2006.

.

שלושה מהם
מחבר: אהרן מגד
סוג: ספורת – מקור
מספר עמודים: 488
סוג כריכה: רכה
מועד הוצאה לאור: אוגוסט 2006
מחיר קטלוגי: 84 ₪
דאנאקוד: 674-19

 

0 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן