לב מתעורר

יום אחד, באמצע חייו, קם אורי מאור ומפתיע את סביבתו. אורי – אח ובעל למופת, ששימש תמיד משענת לכל הסובבים אותו – משתנה ללא היכר דווקא אחרי שהוא מתאושש ומבריא מסדרה של התקפי לב קטלניים. המהלך הדרמטי מותיר את משפחתו וחבריו בפני תעלומה שמכריחה אותם לתהות מי הוא באמת, ואיך הוא מסוגל להביא עליהם כאב גדול כל כך.
אחותו של אורי, אפרת, היא אשת תיאטרון המספרת את סיפורו. אפרת מנסה לפענח את סוד אישיותו של אחיה הנערץ – גבר ישראלי חזק, נחוש ומצליח, שטיפל במסירות אין-קץ בה ובאחיו הקטן, יותם, לאחר מותם הטרגי של הוריהם בתאונת דרכים. בעקבות בחינה מחודשת של חיי אחיה, אפרת מגלה צדדים חדשים גם באישיותה שלה.
זהו סיפורו של תא משפחתי קטן, רוחש כאבים וסערות נפשיות, שנותר מרוסק ומבולבל בעקבות טרגדיות וטלטלות. כל אחד ממרכיביו שבוי בתפקיד המשפחתי שנועד לו, מתוך נאמנות מוחלטת לקודים החברתיים המקובלים.
"לב מתעורר" הוא רומן שעוסק בצורך של בני אדם בתפקידים משפחתיים, ובמחיר שגובָה מהם ההיצמדות האוטומטית לתפקידים אלה. הרומן בוחן את השאלות הגדולות שמעסיקות כל אדם באמצע חייו: האם הוא אמיץ דיו כדי לחולל שינויים ולהגשים חלומות? האם הוא מסוגל להשתנות, או שמא השינוי בלתי נמנע? והאם אנחנו בכלל מכירים את הקרובים לנו ומסוגלים להמשיך לאהוב אותם, גם כשנדמה לנו שהם עוברים שינויים מרחיקי לכת?

.

לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית"

לקריאה נוספת על גיל הראבן

לקריאת קטע מן הספר

.
נכתב על הספר:
ביקורת על הספר מאת דורית אופק, אתר MySay, מאי 2010.
ביקורת על הספר מאת רבקה קרן, מוסף 'ספרים' של עיתון 'הארץ', יוני 2010.
המלצה על הספר מאת רוני גלבפיש, מתוך הבלוג שלה, יוני 2010.
גיל הראבן מדברת על ספרה בכתבה מצולמת, Ynet, יולי 2010.
המלצה על "לב מתעורר", Ynet, 20.12.14

.


לב מתעורר

מחברת: גיל הראבן
סוג: פרוזה – מקור
מספר עמודים: 400
סוג כריכה: רכה
מועד הוצאה לאור: מאי 2010
מחיר קטלוגי: 88 ₪
דאנאקוד: 64- 674

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן