אנה איסאקובה

אנה איסאקובה עלתה לארץ מליטא בשנת 1971. אביה היה עורך דין ידוע. היא התחילה ללמוד רפואה כבר בגיל שש-עשרה, וסיימה את הלימודים בבית הספר לרפואה בליטא. בשנת 1968 הגישה בקשה לעלות ארצה, ועד 1971 ניהלה מאבק בשלטונות, עם קבוצה של מסורבי עלייה נוספים.

עם עלייתה ארצה התקבלה להתמחות ברפואה פנימית ובגסטרואנטרולוגיה בבית החולים שיבא, ולאחר מכן עבדה בבית חולים נוספים, בהם איכילוב, ובמרפאות מקצועיות.

בעת התמחותה בבית חולים בלונדון, התפרנסה מעבודה ברדיו של רשת בי-בי-סי. לאחר שובה ארצה, בשנת 1990, עם היווסדו של העיתון הרוסי "ורמיה" ("וסטי"), החלה לעבוד כעיתונאית, כותבת ועורכת, והיתה אחראית על מספר מוספים, כולל מוסף התרבות השבועי של העיתון, "אוקנה".

לאחר שש שנים בחרה לעבוד כעיתונאית עצמאית, וכתבה לעיתונים ולמגזינים בארץ ובחו"ל, ברוסית, באנגלית ובעברית. בשנים 2001-1999 כיהנה כיועצת של ראש הממשלה, אהוד ברק, לענייני קליטה ושילוב חברתי.

אנה איסקובה התחילה לכתוב בגיל שמונה-עשרה ומאז לא הפסיקה. היא כתבה בחופשות, בתורנויות בבתי חולים, בכל רגע פנאי שנמצא לה. סיפורים ויצירות אחרות שלה, ברוסית ובעברית, התפרסמו בכתבי עת ובקובצי סיפורים. הרומן "ואז השחיר הירח" התפרסם לראשונה בשני חלקים בכתב העת הרוסי "זוויזדה" בסן פטרבורג, שבו פירסמו ומפרסמים עדיין סופרים מן השורה הראשונה. הספר "ואז השחיר הירח" ראה אור ברוסית ב-2004, ובאותה שנה היה מועמד לפרס הבוקר הרוסי.

בשנים האחרונות היא עוסקת בעבודה רפואית ועיתונאית, אך שמה דגש בעיקר על כתיבה ספרותית. במגירות של איסאקובה ממתינים רומנים נוספים, שפרקים מתוכם כבר התפרסמו במגזינים "זוויזדה" ו"ניבה". בימים אלה היא עסוקה בכתיבת רומן בעברית. היא אם לבת מאיירת ולבן עורך דין.

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] לקריאה נוספת על אנה איסאקובה. […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן