בלוג - מאמרים אחרונים
,

יריתי באמריקה

גיבורת "יריתי באמריקה", ישראלית ברילוקיישן בארצות הברית, נחושה להשאיר את העבר מאחוריה ולחפש את מקומה בעבודה ובחיים שמחוצה לה. מה שנראה כסיפור של הגירה והסתגלות לתרבות חדשה, חושף זווית אחרת כשהיא מצטרפת אל חבריה לעבודה למסעות ציד בארץ המושלגת – ספק הרפתקה, ספק ריטואל חברתי.

במהלך אותם מסעות ציד היא מפתחת יחסים יוצאי דופן עם אחד מעמיתיה, דייוויד, שמדריך ומלווה אותה. הגיבורה יורה שוב ושוב, משכללת ומדייקת את יכולות הציד שלה, ונשאבת לתוך עולם של אלימות מתכתית וחושניות אפלה. יחסיה עם דייוויד מעמיקים ככל שמעמדה המקצועי וביטחונה הפנימי מתערערים. בעוד היא לוקחת על עצמה את תפקיד הציידת-הרודפת, הבחירות שבחרה, או לא בחרה, רודפות אותה. מסעות הציד עם דייוויד הופכים למקום היציב היחיד בחייה של הגיבורה, המחפשת אחיזה בעולם – עד שיום אחד הכול משתנה.

לרומן "יריתי באמריקה" פנים רבות: הוא עוסק בחיי העבודה ובדינמיקה משרדית תועלתנית בה נשים משלמות מחיר כפול. הוא תוהה האם ניתן באמת להשתחרר מציפיות ומכבלים חברתיים. "יריתי באמריקה" הוא גם ספר מותח ואפל שנוגע באלימות שקיימת בחברה הישראלית, וגם בזו האמריקאית, ואולי אף שוכנת בנפשו של כל אדם. הרומן מיטיב לתאר את נימי היחסים הדקיקים והשבירים של בני אדם עם הזולת, עם הטבע וגם עם עצמם.

בסגנון ייחודי, מאופק אך פיוטי, מצליחה תהילה חכימי לכבוש את הקוראים. באמצעות כתיבה חזקה ובוטחת, היא בוראת עולם מוחשי ומהפנט ששואב אותנו לתוכו. זהו ללא ספק השיא במפעלה הנמשך של חכימי, המצייר, קו אחרי קו, דיוקן של נשיות ושל אנושיות, וממצב אותה כאחד הקולות הספרותיים הבולטים והחשובים בישראל.

לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים"
לרכישת הספר באתר "עברית"
לקריאה נוספת על המחברת
לקריאת הפרק הראשון של הספר

יריתי באמריקה – ביקורות וסקירות

יריתי באמריקה
מחברת: תהילה חכימי
עורך: עודד וולקשטיין
סוג: פרוזה – מקור
מספר עמודים: 160
כריכה: רכה
שם הספר בלועזית: SHOOTING IN AMERICA
שם המחברת בלועזית: Tehila Hakimi
מועד הוצאה לאור: מאי 2023

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן