דנה אלעזר-הלוי

דנה אלעזר-הלוי פירסמה שבעה ספרים בסדרת "שליחות חשאית". "מבצע מנהטן", הראשון בספרי הסדרה, נבחר ל"מצעד הספרים" של משרד החינוך לשנת תשע"ז. "מבצע ברלין" זכה בעיטור "הפנקס" לספר הנוער המצטיין של 2016. "מבצע קהיר" זכה ב-2017 בפרס דבורה עומר לספרי ילדים ונוער מטעם משרד התרבות. "מבצע טורונטו" נכנס אף הוא לרשימות רבי-המכר, וכך גם הספר החמישי בסדרה, "מבצע טוקיו". "מבצע לונדון", הספר השישי בסדרה, נכנס לרשימות רבי המכר עם צאתו, וכך גם הספר השביעי בסדרה, "מבצע תל אביב". כל ספרי הסדרה נמכרו עד כה בעשרות אלפי עותקים.

כמו כן, פירסמה דנה ספר ראשון בסדרה לראשית קריאה (גילי 6-9): "אור נגד פז 1: תחרות הספורט הגדולה".

מלבד כתיבת ספרים, דנה אלעזר-הלוי מלמדת עריכת ספרים באוניברסיטת תל אביב ועוסקת בתרגום. במשך השנים היא תירגמה עשרות ספרים, רובם למבוגרים אבל כמה מהם גם לילדים, למשל ספרי "החמישייה הסודית" ו"השביעייה הסודית" (שגם הם התפרסמו בהוצאת "אחוזת בית").

היא למדה באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון (ספרות ערבית והיסטוריה של המזרח התיכון) ולתואר שני (היסטוריה של החינוך), ויודעת כמה שפות: אנגלית, גרמנית, ערבית וקצת צרפתית. כשהיתה בצבא היא שירתה בחיל המודיעין, בתפקיד שקשור בשפה הערבית, ושם התחזקה אהבתה לעולם המודיעין והריגול.

היא גרה בתל אביב עם בעלה אבירם ועם ילדיה, אוּרי וגדי.