דנה אלעזר-הלוי

דנה אלעזר-הלוי פירסמה שבעה ספרים בסדרת "שליחות חשאית". "מבצע מנהטן", הראשון בספרי הסדרה, נבחר ל"מצעד הספרים" של משרד החינוך לשנת תשע"ז. "מבצע ברלין" זכה בעיטור "הפנקס" לספר הנוער המצטיין של 2016. "מבצע קהיר" זכה ב-2017 בפרס דבורה עומר לספרי ילדים ונוער מטעם משרד התרבות. "מבצע טורונטונכנס אף הוא לרשימות רבי-המכר, וכך גם הספר החמישי בסדרה, "מבצע טוקיו". "מבצע לונדון", הספר השישי בסדרה, נכנס לרשימות רבי המכר עם צאתו, וכך גם הספר השביעי בסדרה, "מבצע תל אביב". כל ספרי הסדרה נמכרו עד כה בעשרות אלפי עותקים.

כמו כן, פירסמה דנה שלושה ספרים בסדרה לראשית קריאה (גילי 6-9): "אור נגד פז 1: תחרות הספורט הגדולה", "אור נגד פז 2: המרוץ לתכנית הטלוויזיה", "אור נגד פז 3: המרדף אחרי האוצר". ו-"אור נגד פז 4: תעלולים בטיול השנתי".

מלבד כתיבת ספרים, דנה אלעזר-הלוי מלמדת עריכת ספרים באוניברסיטת תל אביב ועוסקת בתרגום. במשך השנים היא תירגמה עשרות ספרים, רובם למבוגרים אבל כמה מהם גם לילדים, למשל ספרי "החמישייה הסודית" ו"השביעייה הסודית" (שגם הם התפרסמו בהוצאת "אחוזת בית").

היא למדה באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון (ספרות ערבית והיסטוריה של המזרח התיכון) ולתואר שני (היסטוריה של החינוך), ויודעת כמה שפות: אנגלית, גרמנית, ערבית וקצת צרפתית. כשהיתה בצבא היא שירתה בחיל המודיעין, בתפקיד שקשור בשפה הערבית, ושם התחזקה אהבתה לעולם המודיעין והריגול.

היא גרה בתל אביב עם בעלה אבירם ועם ילדיה, אוּרי וגדי.

 

 

2 תגובות

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים" לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית" לקריאת שני הפרקים הראשונים של הספר לקריאה נוספת על המחברת […]

  2. […] לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים" לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית" לקריאת הפתיחה של הספר לקריאה נוספת על המחברת […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן