קריסטן רופניאן

קריסטֶן רוּפֶּניאן, ילידת 1981, גדלה בסביבות בוסטון, בת לרופא ואחות מוסמכת. היא בוגרת לימודי תואר שני מאוניברסיטת מישיגן, ובעלת תואר דוקטור בספרות מטעם אוניברסיטת הרווארד. לאחר סיום לימודיה בקולג', ובטרם החלה את קריירת הכתיבה שלה, היא הוצבה כמורה מטעם חיל השלום באוגנדה, ולימדה שם במשך שנתיים בבית יתומים. כשחזרה לארצות הברית עבדה בעבודות שונות, והיתה, בין היתר, קופאית, כתבת ואוֹמנת.

שמה של רופניאן נודע ברחבי העולם אחרי שסיפורה הקצר, "טיפוס של חתולים", התפרסם בשנת 2017 ב"ניו יורקר" וזכה לתהודה חסרת תקדים, כשתיאר גבולות הסכמה לא ברורים בסקס בין גבר לאישה. הוא עורר דיונים נוקבים ותגובות הזדהות רבות מצד נשים. רופניאן קיבלה מקדמה בסך של יותר ממיליון דולר על קובץ הסיפורים "אתה יודע שאתה רוצה את זה", וזכויות עיבוד הקובץ לסדרת דרמה נרכשו על ידי רשת HBO. נכון לעת יציאתו של הקובץ בארצות הברית (ינואר 2019), רופניאן כותבת רומן ראשון שצפוי אף הוא לצאת בעברית בהוצאת “אחוזת בית".

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים" לרכישת ספר דיגיטלי באתר "עברית" לקריאת הפתיחה של הסיפור "טיפוס של חתולים" לקריאה נוספת על המחברת […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן