גרהם סימסיון

גרהם סימסיון, מחבר טרילוגיית הספרים המצליחה ("פרויקט רוזי", "אפקט רוזי", הכל בגלל רוזי") נולד בניו זילנד בשנת 1956 ומתגורר כיום באוסטרליה. הוא בעל תואר שני בכלכלה ותואר דוקטור מטעם אוניברסיטת מלבורן. במהלך חייו כתב תסריטים, סיפורים קצרים ומחזות, וכן התמחה בייעוץ עסקי וניהול מערכות מידע. בשנת 1982 הקים חברת ייעוץ מצליחה (שנמכרה בשנת 1999), ובמרוצת השנים פירסם שני ספרים שעסקו בניהול מערכות מידע. כמו כן, הוא הקים חברה ליבוא יינות בשם Pinot Now.

"פרויקט רוזי" היה ספר הפרוזה הראשון של סימסיון. הרומן זכה להצלחה חסרת תקדים עוד בטרם פורסם, כאשר נמכר ליותר משלושים וחמש מדינות בעולם וגרף מקדמות של כשני מיליון ליש"ט. בישראל שהה "פרויקט רוזי" (בתרגומה של סיון בסקין) בראש טבלאות רבי המכר במשך יותר משנה, והיה אחד הספרים הנמכרים ביותר בשנים 2014-2013. "אפקט רוזי" (בתרגומה של סיון בסקין) זכה עם צאתו לשבחים והיה גם הוא רב-מכר בישראל. ביל גייטס בחר בספר לאחד הספרים הטובים ביותר של שנת 2014. "הכול בגלל רוזי" הוא הספר שנועל את הטרילוגיה המצליחה שלו. כמו כן, סימסיון כתב שני ספרי פרוזה נוספים: "המיטב של אדם שארפ" ו"צעד ועוד צעד".

סימסיון נשוי לסופרת אן ביוסט (שעמה כתב את "צעד ועוד צעד") ויש להם שני ילדים. באתר האינטרנט של סימסיון (graemesimsion.com) הוא מספר שבין היתר הוא הפיק סרטים שלהם כתב את התסריט; טייל ברגל לאורך מסלול של אלפיים קילומטרים בצרפת; והשתתף במרוצי מרתון. בבעלותו בית בצרפת שבו הוא נוהג לארח חברים ומבלה מדי שנה.

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן