סימונטה אניילו הורנבי

סימונטה אניילו הורנבי נולדה ב-1945 בפלרמו שבסיציליה, איטליה, למשפחה אריסטוקרטית שהעסיקה אומנת הונגרייה לטיפול בילדים. כשבגרה נשלחה לקיימברידג', במטרה ללמוד אנגלית, אבל כאן גם פגשה לראשונה את הגבר האנגלי שלימים הפך לבעלה. את לימודי המשפטים היא השלימה בלונדון, ונשארה לגור בה ולעבוד במשרד עורכי דין מכובד. לאחר שנולדו שני בניה ויתרה על המשרה הזוהרת בסיטי של לונדון ופתחה, בשנת 1978, משרד פרטי שמתמחה בזכויות הילד ובטיפול בתיקים של אלימות במשפחה.

"קוטפת השקדים" הוא ספרה הראשון של אניילו הורנבי. בניגוד לעורכי דין רבים אחרים, שלא פעם נוטים לבסס את הרומן הראשון שלהם על עולמם המקצועי, אניילו הורנבי אפילו לא התכוונה לכתוב רומן. מעשה בריאתו של הרומן הזה נשמע מיסטי, אבל אניילו הורנבי מתעקשת שכך היה:

ביום חם אחד של אוגוסט, בדרכה מפלרמו ללונדון, היא נאלצה להמתין בשדה התעופה לטיסה שהתעכבה. ואז, בלי שום הכנה מוקדמת, צץ אל מול עיניה חיזיון, מעין חלום בהקיץ. לדבריה, היא "ראתה" את הספר כמו סרט שהוקרן לפניה, שעל מסכו זהר צמד המילים "קוטפת השקדים". "זה היה הרגע הכי מקסים בחיי", סיפרה אניילו הורנבי בריאיון ל"אינדיפנדנט" הלונדוני באפריל 2007.

לצערה, תיק היד שלה היה מלא בריבות ובעלי דפנה, שהביאה איתה מאיטליה לביתה שבלונדון, אבל עט ונייר לא היו בו, וכך נמנע ממנה להנציח בו ברגע את העלילה המסועפת שראתה. אבל החיזיון המופלא לא הרפה ממנה. כששבה ללונדון התיישבה לכתוב, תוך חודשים אחדים חתמה על חוזה עם הוצאת הספרים ג'אנג'אקומו פלטרינלי במילאנו, ו"קוטפת השקדים" ראה אור ב-2002, בצירוף הקדשה לחברת התעופה המתעכבת "בריטיש איירווייס".

הספר הפך לרב מכר באיטליה, וזכה בארבעה פרסים ספרותיים באירופה. בעקבותיו הגיעו שני ספרים נוספים של אניילו הורנבי, שגם הם כמותו מתרחשים בסיציליה: La Zia Marchesa (הדודה המרקיזה, 2004) ו-Boccamurata (שפתיים חתומות, 2007). עד כה תורגמו ספריה ל-18 שפות.

אניילו הורנבי, שחיה היום בלונדון, מחלקת את זמנה בין עבודתה המשפטית, הכתיבה בלילות והבילוי עם ארבעת נכדיה. למרות שעזבה את סיציליה כבר בשנות השישים, לדבריה, כשהיא באה לבקר, היא לא מרגישה זרה. "אני משתלבת שם מצוין", סיפרה בריאיון, בעודה מעשנת מקטרת כהרגלה, "אבל לונדון היא הבית שלי".

1 תגובה

פינגבקים וטרקבקים

  1. […] הסופרת סימונטה אניילו הורנבי, היא ילידת סיציליה שחיה בלונדון. זהו ספרה הראשון. לקריאה נוספת על המחברת. […]

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן