13 ספטמבר

שירים לילדות נבונות

נכתב ע"י אין תגובות נכתב ב ילדים

cover-low-res"שירים לילדות נבונות" הוא ספר שירים לילדות ולילדים בפורמט אלבומי, פרי שיתוף פעולה בין שני יוצרים: המשורר הנודע מאיר ויזלטיר והציירת המצליחה זויה צ'רקסקי-נאדי.

כארבע שנים לפני יציאת "שירים לילדות נבונות", נודע לשרי גוטמן, מו"ל "אחוזת בית" ועורכת הספר, על שירים שכתב ויזלטיר לפני עשרות שנים לשתי בנותיו, כשהיו ילדות קטנות. היא פנתה אליו ושיכנעה אותו להוציא לאור את השירים, וצירפה למסע המרתק הזה גם את הציירת זויה צ'רקסקי-נאדי. התוצאה המרהיבה כוללת שירים יפהפיים בפרסום ראשון שאליהם מתלווים ציורים צבעוניים וכובשים.

מאיר ויזלטיר הוא משורר ישראלי ידוע ואהוב שחי בתל אביב. יש לו שתי בנות, והוא סבא לשלוש נכדות. השירים הראשונים שהוא כתב התפרסמו כשהוא היה רק בן שמונה-עשרה, ומאז הוא כתב ופירסם יותר מתריסר ספרי שירה. על יצירתו זכה ויזלטיר בפרסים רבים, בהם פרס ביאליק (1995) ופרס ישראל (2000).

זויה צ'רקסקי-נאדי היא ציירת ישראלית מצליחה שחיה ביפו עם בעלה ובתם קטנה. היא נולדה בקייב שבאוקראינה ב-1976, ועלתה לישראל כשהיתה בת חמש-עשרה. היא למדה אמנות, הציגה תערוכות יחיד – בהן במוזיאון ישראל – והשתתפה בתערוכות קבוצתיות. על יצירותיה זכתה בפרסים רבים, בהם פרס האמן הצעיר (1999) ופרס עידוד היצירה (2014).

 

לרכישת הספר באתר "ידיעות ספרים"

 

 

נכתב על הספר:

 

 

שירים לילדות נבונות
מחבר: מאיר ויזלטיר
ציירת: זויה צ'רקסקי-נאדי
עורכת: שרי גוטמן
סוג: שירה – ילדים
מספר עמודים: 48
כריכה: קשה
שם הספר בלועזית: Poems for Bright Kids
שם המחברת בלועזית: Meir Wieseltier
שם הציירת בלועזית: Zoya Cherkassky-Nnadi
מועד הוצאה לאור: ספטמבר 2018

 

אין תגובות עדיין ל “שירים לילדות נבונות”

השאר תגובה